Recenzie Daikin

Pridané: 21. januára 2024

Zakúpený v Mobilnaklima.sk

• Tichý.
  • Žiadna.

Spokojnosť po každej stránke. Avšak zvlhčovanie sme neskúšali - máme doma 60 % vlhkosť.

Daikin MCK70YV

Daikin MCK70YV

Overený zákazník JLgarant e-shop Mária

Pridané: 9. augusta 2023

Zakúpený v JLgarant e-shop

• tiché
  • netreba každý rok meniť filtre

veľmi tichá čistička, kupovala som ju hlavne preto lebo netreba meniť filtre každý rok ako na iných čističkach vzduchu
funguje nonstop už týždeň, zatial som spokojná, mám dokonca pocit že moja alergia trochu ustúpila takže určite odporúčam

Overený zákazník ECO Technologies s.r.o. Jozef

Pridané: 10. decembra 2021

(naposledy upravené 10. decembra 2021)

Zakúpený v ECO Technologies s.r.o.

Rôzne režimy,tichy chod,nie je potrebna časta výmena fitra,zatial spokojnost,odporučam

Overený zákazník Comklima Peter

Pridané: 24. mája 2021

Zakúpený v Comklima

• zápachový filter netreba meniť
  • hepafilter vydrží aj 10 rokov bez vymenenia
  • ničí aj plesne a vírusy
  • malá hlučnosť, na najnižších otáčkach je prakticky nepočuteľná
  • nízka váha, ľahko sa prenáša
  • v úspornom režime sa pravidelne vypína a zapína, no pri zapínaní vždy slabo "zavrčí", čo hlavne v noci môže vadiť ak máte čističku blízko pri sebe a ľahký spánok...

Pravdepodobne najkvalitnejšia čistička vzduchu pre domáce použitie na trhu...

Daikin Stylish FTXA35AW

Daikin Stylish FTXA35AW

Overený zákazník Melmar s.r.o Jano

Pridané: 19. februára 2021

Zakúpený v Melmar s.r.o

super tovar

Overený zákazník Veľkoobchod Grr Overený zákazník

Pridané: 4. augusta 2019

(naposledy upravené 4. augusta 2019)

Zakúpený v Veľkoobchod Grr

• Super tichá
  • Citlive senzory
  • Velmi kvalitna znacka
  • Filtre na par rokov gratis
  • Nic

Zatial sa s nou ucim pracovat ale myslim si, ze bude perfektnym pomocnikom v domacnosti pri odstranovani prachu a skvalitnovani ovzdusia. Ma velmi citlive senzory takze v automatickom rezime si vsetko reguluje sama.

Overený zákazník Veľkoobchod Grr Overený zákazník

Pridané: 13. mája 2018

Zakúpený v Veľkoobchod Grr

• kvalita, vyhodna cena

Daikin Ururu Sarara FTXZ25N+RXZ25N

Daikin Ururu Sarara FTXZ25N+RXZ25N

Anonym Anonym

Pridané: 6. septembra 2014

• možnosť vetrať a filtrovať privádzaný vzduch z exteriéru
  • veľmi nízka spotreba pri chladení aj kúrení
  • automatické denné čistenie a prevencia proti vzniku plesni
  • veľmi jednoduché ovládanie
  • inteligentné oko
  • nočný tichý režim postačuje aj pri prevádzke cez deň, kedy je vonku 30 ak je nastavená vnútorná teplota 24 stupňov pre 30m2 plochy
  • vonkajšiu jednotku takmer nie je počuť pri tichom režime
  • vstavaný elektromer - spotrebu je možné zobraziť na ovládači ako aj teplotu a vlhkosť
  • kúrenie až do -20, ktoré je lacnejšie ako kúrenie drevom pri ktorom sa navyše emitujú do ovzdušia karcinogénne zlúčeniny obsahujúce organický uhlík ako formaldehyd, fenol, dibenzofuran, benzén, toluén, etylbenzén, styrén, naftalen, inden, acetnaftylén, fluoren, fenantren, antracén, pyrén, benzo-antracén, chryzén, benzo(a)pyren, dibenzo(a,h)antracen
  • režim prevencie proti plesni, ktorý vysušuje výmenník po ukončení chladenia pracuje s vyššou rýchlosťou ventilátora, kedy vzniká vyššia hlučnosť aj prúdenie
  • režim vetrania generuje vyššiu hlučnosť v porovnaní s nočným režimom, ktorú je ale možné o niečo znížiť správnym nastavením dĺžky prívodu vetracej hadice, ktorá sa zadáva v nastaveniach cez DO (po správnom nastavení sa dá pritom spať bez problémov)

Pre tento produkt som sa rozhodol, hlavne kvôli možnosti vetrania s filtrovaním privádzaného vzduchu a vysokej energetickej účinnosti pri chladení. Deň prevádzky v mojich podmienkach sa pohyboval na úrovni 0,35€, pri vonkajšej teplote 30 st. a vnútornej 24 stupňov v miestnosti s rozlohou 30m2. Režim prevádzky bol použitý tichý/ECO.
Funkcia inteligentné oko kontinuálne smeruje prúdenie vzduchu mimo osobu a tým predchádza zdravotným problémom, no je možné ju prepnúť aj do režimu zameriavania sa na prítomnú osobu (vhodné pri kúrení).
Režim vetrania celkom slušne filtruje nielen peľ, ale aj exhaláty a pachy z vonkajšieho prostredia.
Titánovo apatitový fotokatalytický filter odvádza svoju prácu fakt výborne. Nie je to len marketingový ťah, no skutočne ak je vonku smrad napríklad zo spaľovania, tak pri zapnutej funkcii vetrania som to zistil až keď som si otvoril okno.
Pri funkcii vetrania a čistenia vzduchu je spotreba zanedbateľná, no výsledok je enormný oproti vetraniu oknom hoci na ňom máte Tesa siete proti peľu. Keď si to necháte pustené cez noc, ráno sa zobudíte ako v Tatrách. Až po otvorení okna zistíte v akom hnuse sa to vlastne nachádzate :)
Je to podľa mňa oveľa logickejšie čistenie ako vetranie oknom s následným čistením vzduchu akoukoľvek čističkou.
Funkciu čistenia pomocou generátora iónov Flash Streamer odporúčam používať s rozumom, osobne ho používam len s funkciou vetrania alebo keď nie som v miestnosti, nakoľko vedľajší produkt ozón pri nepretržitej prevádzke môže iritovať dýchacie cesty. Tomu sa ale nedá zabrániť pri žiadnej klíme alebo čističke, ktorá generuje záporné ióny. S funkciou vetrania kedy je ozón riedený privádzaným vzduchom je to OK.
Ovládanie s ovládačom je priamočiare, jednoduché. Prvá klávesnica obsahuje základné nastavenia a po vyklopení druhá už pokročilejšie. Mne osobne by vyhovovali všetky tlačidlá na jednej klávesnici, no výrobca zrejme prihliadol aj na potreby "jednoduchších užívateľov" a je pravda, že klíma funguje v režime AUTO výborne. Osobne by som pridal na DO ešte aspoň 3 tlačidlá pre obľúbené nastavenia, ktorými by bolo možné vyvolať úplne detailné nastavenia a možnosť v SETUPe nastaviť zapnúť funkciu vetrania pri prevencii plesní MOLD protection.
Funkcia prevencie tvorby plesní (vykonáva sa len po chladení alebo sušení) funguje jednoducho tak, že klíma úplne vysuší výmenník. Mám ju nastavenú na auto, takže po každom chladení a vypnutí nasleduje proces vysušovania. Jedine tak sa predíde tvorbe plesní vo výmenníku. Štandardne je táto funkcia vypnutá, nakoľko po vypnutí proces trvá 100 minút, už pri vyšších otáčkach ventilátora a tým pádom aj vyššom hluku. No je to jediný spôsob ako udržať klímu čistú a to platí pre všetky klímy.
Väčšina ľudí kašle na pleseň v klíme a je pravda, že som ešte nevidel prevádzku, kde by nešiel po čase plesnivý smrad z klímy.
Klíma má aj ďalšie užitočné funkcie ako je zvlhčovanie, kedy sa vlhkosť získava vo vonkajšej jednotke z atmosféry, nie je teda potrebné žiadne doplňovanie vody.
Ako som spomenul, už v automatickom režime funguje bezchybne a takisto v lete ak je vonku hoci aj 85% vlhkosť, tak vo vnútri je udržiavaná až neuveriteľne stabilná 50%.
Unikátne je aj vyhotovenie vzduchového filtra. Zhora klíma nemá žiadne plasty, je vidno rovno výmenník s rebrovaním, no nad ním je veľmi jemná sieť proti prachu, ktorá pri čistení rotuje a automaticky je prach kefami odvádzaný do prachového zásobníka. Ten je možné jednoducho vybrať a vyčistiť vysávačom.
Diaľkový ovládač má podsvietený displej a v tme fosforeskujúce tlačidlá.
Cena tohto produktu úplne zodpovedá kvalite vyhotovenia a funkciám samozrejme za predpokladu že Vám ju správne namontujú. Čo sa týka vlastností a funkcií tie odporúčam si naštudovať, nakoľko ani lepši servis Vám nebude vedieť presne poradiť, ak tento stroj nemajú dobre otestovaný. Pre toho, kto zvažuje lacnejšiu Emuru alebo nižšie modely silno odporúčam si došetriť a kúpiť Ururu Sarara.

Zobrazujem 1 - 8 zo 8 recenzií